Flisebutik uden kontakt
(25)
    (190)
      Vis
      Valgte kriterier: 0

      Keramik- og porcelænsfliser fra Ceramiche Piemme

      • Med bedste bedømmelse :
        • nogensinde
        • i måneden
      • Pris
      • Kundeanmeldelser
      • Nyeste produkter
      • A til Å
      Marmi Reali af Ceramiche Piemme
      4107
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Marmi Reali Marmi Reali-Piemme-15Ceramiche Piemme Marmi Reali Marmi Reali-Piemme-16
      Marmi Reali
      4,1K
      fra 54 €/m²
      Cottage af Ceramiche Piemme
      3153
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Ceramiche Piemme Cottage Cottage (Piemme)-Piemme-4Ceramiche Piemme Cottage Cottage (Piemme)-Piemme-1
      Cottage
      3,2K
      fra 38 €/m²
      Urban af Ceramiche Piemme
      2911
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Urban Urban (Piemme)-Piemme-8Ceramiche Piemme Urban Urban (Piemme)-Piemme-6
      Urban
      2,9K
      fra 32 €/m²
      Castlestone af Ceramiche Piemme
      1372
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Castlestone Castlestone-Piemme-4Ceramiche Piemme Castlestone Castlestone-Piemme-5
      Castlestone
      1,4K
      fra 33 €/m²
      Bits & Pieces af Ceramiche Piemme
      693
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Bits & Pieces BITS_PEAT_BROWN_LIVING_OUTDOORCeramiche Piemme Bits & Pieces BITS_MURETTO_COLD_CUCINA_PART_1
      Bits & Pieces (designet af Gordon Guillaumier)
      693
       ADI Compasso d’Oro International Award 2016,
      fra 32 €/m²
      Concrete af Ceramiche Piemme
      495
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Ceramiche Piemme Concrete CONCRETE_TAUPE_LIVINGCeramiche Piemme Concrete CONCRETE_LIGHT_GREY_BAR
      Concrete
      495
      fra 26 €/m²
      Geostone af Ceramiche Piemme
      410
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Ceramiche Piemme Geostone GEO_TerraLev-45x90-22x90_Part_0199Ceramiche Piemme Geostone Bianco-45x90_Areoporto_156
      Geostone
      410
      fra 28 €/m²
      Ardesia af Ceramiche Piemme
      263
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Ardesia AR_MARRONE_30x60_SPACeramiche Piemme Ardesia AR_NERO_45x90_HALL_HOTEL
      Ardesia
      263
      fra 32 €/m²
      More af Ceramiche Piemme
      262
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Ceramiche Piemme More MORE_GRIGIO_LAP_LIVINGCeramiche Piemme More MO_TORTORA-80-LEV_HALL
      More
      262
      fra 32 €/m²
      Shades af Ceramiche Piemme
      166
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Shades piemme-shades-9Ceramiche Piemme Shades piemme-shades-7
      Shades (designet af Gordon Guillaumier)
      166
      fra 32 €/m²
      Fragments af Ceramiche Piemme
      147
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Fragments piemme-fragments-3Ceramiche Piemme Fragments piemme-fragments-6
      Fragments (designet af Pierre Charpin)
      147
      fra 44 €/m²
      Uniquestone af Ceramiche Piemme
      128
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Ceramiche Piemme Uniquestone piemme-uniquestone-1Ceramiche Piemme Uniquestone piemme-uniquestone-2
      Uniquestone
      128
      fra 32 €/m²
      Newstone af Ceramiche Piemme
      117
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 12
      Newstone
      117
      fra 34 €/m²
      Stone Focus af Ceramiche Piemme
      114
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Stone Focus Piemme-Stone-Focus-2Ceramiche Piemme Stone Focus Piemme-Stone-Focus-0
      Stone Focus
      114
      fra 26 €/m²
      Glitch af Ceramiche Piemme
      99
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      Ceramiche Piemme Glitch piemme-glitchCeramiche Piemme Glitch piemme-glitch-1
      Glitch (designet af Benoy)
      99
      fra 32 €/m²
      Quarzite af Ceramiche Piemme
      98
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Quarzite
      98
      fra 26 €/m²
      Claymood af Ceramiche Piemme
      95
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Ceramiche Piemme Claymood piemme-claymood-1Ceramiche Piemme Claymood piemme-claymood-3
      Claymood
      95
      fra 33 €/m²
      Majestic af Ceramiche Piemme
      90
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Majestic piemme-majestic-22Ceramiche Piemme Majestic piemme-majestic-23
      Majestic
      90
      fra 40 €/m²
      Fleur de Bois af Ceramiche Piemme
      87
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Fleur de Bois piemme-fleur-de-bois-2
      Fleur de Bois
      87
      fra 38 €/m²
      Heartstone af Ceramiche Piemme
      62
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Heartstone
      62
      fra 27 €/m²
      Evoluta af Ceramiche Piemme
      49
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      Ceramiche Piemme Evoluta piemme-evoluta-23Ceramiche Piemme Evoluta piemme-evoluta-13
      Evoluta
      49
      Ingen udstillinger i 2020fra 13 €/m²
      Freedom af Ceramiche Piemme
      48
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      Ceramiche Piemme Freedom piemme-freedom-3Ceramiche Piemme Freedom piemme-freedom-21
      Freedom
      48
      fra 32 €/m²
      Purestone af Ceramiche Piemme
      47
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Ceramiche Piemme Purestone piemme-purestone-1Ceramiche Piemme Purestone piemme-purestone
      Purestone
      47
      fra 34 €/m²
      Elegance af Ceramiche Piemme
      38
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Elegance piemme-elegance-5
      Elegance
      38
      fra 53 €/m²
      Soul af Ceramiche Piemme
      24
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      Ceramiche Piemme Soul piemme-soul-12Ceramiche Piemme Soul piemme-soul-19
      Soul
      24
      fra 54 €/m²