Flisebutik uden kontakt
(27)
    (184)
      Vis
      Valgte kriterier: 0

      Keramik- og porcelænsfliser fra Ceramiche Piemme

      • Med bedste bedømmelse :
        • nogensinde
        • i måneden
      • Pris
      • Kundeanmeldelser
      • Nyeste produkter
      • A til Å
      Marmi Reali af Ceramiche Piemme
      3757
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Marmi Reali Marmi Reali-Piemme-15
      Ceramiche Piemme Marmi Reali Marmi Reali-Piemme-16
      fra 427 kr./m²
      Marmi Reali
      3,8K
      Cottage af Ceramiche Piemme
      3697
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Cottage Cottage (Piemme)-Piemme-4
      Ceramiche Piemme Cottage Cottage (Piemme)-Piemme-1
      fra 304 kr./m²
      Cottage
      R 11
      3,7K
      Castlestone af Ceramiche Piemme
      1233
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Castlestone Castlestone-Piemme-4
      Ceramiche Piemme Castlestone Castlestone-Piemme-5
      fra 259 kr./m²
      Castlestone
      R 11
      1,2K
      Urban af Ceramiche Piemme
      1058
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Urban Urban (Piemme)-Piemme-8
      Ceramiche Piemme Urban Urban (Piemme)-Piemme-6
      fra 251 kr./m²
      Urban
      1,1K
      Bits & Pieces af Ceramiche Piemme
      820
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Bits & Pieces BITS_PEAT_BROWN_LIVING_OUTDOOR
      Ceramiche Piemme Bits & Pieces BITS_MURETTO_COLD_CUCINA_PART_1
      fra 255 kr./m²
       ADI Compasso d’Oro International Award 2016,
      Bits & Pieces (designet af Gordon Guillaumier)
      820
      Concrete af Ceramiche Piemme
      519
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Concrete CONCRETE_TAUPE_LIVING
      Ceramiche Piemme Concrete CONCRETE_LIGHT_GREY_BAR
      fra 202 kr./m²
      Concrete
      R 11
      519
      Geostone af Ceramiche Piemme
      382
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Geostone GEO_TerraLev-45x90-22x90_Part_0199
      Ceramiche Piemme Geostone Bianco-45x90_Areoporto_156
      fra 222 kr./m²
      Geostone
      R 11
      382
      Ardesia af Ceramiche Piemme
      287
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Ardesia AR_MARRONE_30x60_SPA
      Ceramiche Piemme Ardesia AR_NERO_45x90_HALL_HOTEL
      fra 251 kr./m²
      Ardesia
      287
      More af Ceramiche Piemme
      267
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme More MORE_GRIGIO_LAP_LIVING
      Ceramiche Piemme More MO_TORTORA-80-LEV_HALL
      fra 255 kr./m²
      More
      R 11
      267
      Shades af Ceramiche Piemme
      255
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Shades piemme-shades-9
      Ceramiche Piemme Shades piemme-shades-7
      fra 255 kr./m²
      Shades (designet af Gordon Guillaumier)
      255
      Fragments af Ceramiche Piemme
      159
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Fragments piemme-fragments-3
      Ceramiche Piemme Fragments piemme-fragments-6
      fra 345 kr./m²
      Fragments (designet af Pierre Charpin)
      159
      Uniquestone af Ceramiche Piemme
      156
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Uniquestone piemme-uniquestone-1
      Ceramiche Piemme Uniquestone piemme-uniquestone-2
      fra 255 kr./m²
      Uniquestone
      R 10
      156
      Glitch af Ceramiche Piemme
      150
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Glitch piemme-glitch-1
      Ceramiche Piemme Glitch piemme-glitch-29
      fra 255 kr./m²
      Glitch (designet af Benoy)
      R 10,11
      150
      Stone Focus af Ceramiche Piemme
      126
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Stone Focus Piemme-Stone-Focus-2
      Ceramiche Piemme Stone Focus Piemme-Stone-Focus-0
      fra 202 kr./m²
      Stone Focus
      126
      Majestic af Ceramiche Piemme
      124
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Majestic piemme-majestic-22
      Ceramiche Piemme Majestic piemme-majestic-23
      fra 315 kr./m²
      Majestic
      124
      Quarzite af Ceramiche Piemme
      106
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      fra 202 kr./m²
      Quarzite
      106
      Evoluta af Ceramiche Piemme
      105
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Evoluta piemme-evoluta-23
      Ceramiche Piemme Evoluta piemme-evoluta-13
      Ingen udstillinger i 2020fra 102 kr./m²
      Evoluta
      R 10,11
      105
      Fleur de Bois af Ceramiche Piemme
      103
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Fleur de Bois piemme-fleur-de-bois-2
      fra 304 kr./m²
      Fleur de Bois
      103
      Purestone af Ceramiche Piemme
      58
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Purestone piemme-purestone-1
      Ceramiche Piemme Purestone piemme-purestone
      fra 266 kr./m²
      Purestone
      R 11
      58
      Elegance af Ceramiche Piemme
      49
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Elegance piemme-elegance-5
      fra 420 kr./m²
      Elegance
      49
      Freedom af Ceramiche Piemme
      47
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Freedom piemme-freedom-3
      Ceramiche Piemme Freedom piemme-freedom-21
      fra 255 kr./m²
      Freedom
      R 10,11
      47
      Soul af Ceramiche Piemme
      47
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Soul piemme-soul-12
      Ceramiche Piemme Soul piemme-soul-19
      fra 431 kr./m²
      Soul
      R 10,11
      47
      Newstone af Ceramiche Piemme
      27
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      fra 266 kr./m²
      Newstone
      R 12
      27
      Suprema af Ceramiche Piemme
      14
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Suprema piemme-suprema-2
      Ceramiche Piemme Suprema piemme-suprema-1
      fra 191 kr./m²
      Suprema
      14
      Materia af Ceramiche Piemme
      9
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Materia piemme-materia-10
      Ceramiche Piemme Materia piemme-materia-31
      fra 222 kr./m²
      Materia
      R 10,11
      9
      Heartstone af Ceramiche Piemme
      1
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      fra 214 kr./m²
      Heartstone
      R 10
      1
      Opulence af Ceramiche Piemme
      1
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Piemme Opulence piemme-opulence-14
      Ceramiche Piemme Opulence piemme-opulence-3
      fra 311 kr./m²
      Opulence
      1