Flisebutik uden kontakt
(4199)
    (194)
      Vis
      Valgte kriterier: 0

      Fliser fra Cersaie 2018-udstillingen (Bologna, Italien)

      196 samlinger
      196 samlinger
      • Med bedste bedømmelse :
        • nogensinde
        • i måneden
      • Pris
      • Kundeanmeldelser
      • Nyeste produkter
      • A til Å
      Stracciatella af Arcana Ceramica
      4932
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Arcana Ceramica Stracciatella arcana-stracciatellaArcana Ceramica Stracciatella arcana-stracciatella-2
      Stracciatella
      4,9K
      fra 25 €/m²
      Play af ABK Ceramiche
      4226
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      ABK Ceramiche Play abk-play-6ABK Ceramiche Play abk-play-14
      Play
      4,2K
      fra 29 €/m²
      Kerlite Pietra d'Iseo af Cotto d'Este
      1765
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Cotto d′Este Kerlite Pietra d′Iseo cotto-deste-kerlite-pietra-diseo-5Cotto d′Este Kerlite Pietra d′Iseo cotto-deste-kerlite-pietra-diseo-7
      Kerlite Pietra d'Iseo
      1,8K
      fra 48 €/m²
      Magma af Equipe Ceramicas
      1684
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Equipe Ceramicas Magma equipe-magma-7Equipe Ceramicas Magma equipe-magma-13
      Magma
      1,7K
      fra 29 €/m²
      Venice Villa af FMG
      1515
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      FMG Venice Villa fmg-venice-villaFMG Venice Villa fmg-venice-villa-2
      Venice Villa
      1,5K
      fra 45 €/m²
      Heritage af Equipe Ceramicas
      1439
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Equipe Ceramicas Heritage equipe-heritage-5Equipe Ceramicas Heritage equipe-heritage-3
      Heritage
      1,4K
      fra 29 €/m²
      Opus af Casalgrande Padana
      1200
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Casalgrande Padana Opus casalgrande-padana-opus-2Casalgrande Padana Opus casalgrande-padana-opus-4
      Opus
      1,2K
      fra 19 €/m²
      Piave af Pamesa
      1116
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Pamesa Piave pamesa-piavePamesa Piave pamesa-piave-2
      Piave
      1,1K
      fra 19 €/m²
      The Room af Imola Ceramica
      949
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Imola Ceramica The Room imola-ceramica-the-room-12Imola Ceramica The Room imola-ceramica-the-room-1
      The Room
      949
      fra 36 €/m²
      Gatsby af Ceramicas Aparici
      885
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramicas Aparici Gatsby aparici-gatsbyCeramicas Aparici Gatsby aparici-gatsby-2
      Gatsby
      885
      fra 27 €/m²
      Paint af Herberia Сeramiche
      849
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Herberia Сeramiche Paint herberia-paint-3Herberia Сeramiche Paint herberia-paint-6
      Paint
      849
      fra 16 €/m²
      Shards af Ceramica Fondovalle
      808
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramica Fondovalle Shards fondovalle-shards-12Ceramica Fondovalle Shards fondovalle-shards-13
      Shards
      808
      fra 52 €/m²
      Genesis af Love Ceramic Tiles
      800
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Love Ceramic Tiles Genesis Love-Tiles-genesis-2Love Ceramic Tiles Genesis Love-Tiles-genesis-1
      Genesis
      800
      fra 16 €/m²
      Reverie af Unicom Starker
      795
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Unicom Starker Reverie unicom-starker-reverie-2Unicom Starker Reverie unicom-starker-reverie-5
      Reverie
      795
      fra 52 €/m²
      Abitare af Ragno
      775
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ragno Abitare ragno-abitare-6Ragno Abitare ragno-abitare-10
      Abitare
      775
      fra 19 €/m²
      Swing af Ceramica Rondine
      754
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Ceramica Rondine Swing rondine-swing-9Ceramica Rondine Swing rondine-swing-10
      Swing
      754
      fra 23 €/m²
      Elegance af Ceramiche Grazia
      697
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Grazia Elegance grazia-elegance-6Ceramiche Grazia Elegance grazia-elegance-3
      Elegance
      697
      fra 44 €/stk
      Les Bois af KRONOS Ceramiche
      677
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      KRONOS Ceramiche Les Bois kronos-ceramiche-les-bois-32KRONOS Ceramiche Les Bois kronos-ceramiche-les-bois-34
      Les Bois
      677
      fra 49 €/m²
      Ghost af ABK Ceramiche
      676
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      ABK Ceramiche Ghost abk-ghost-25ABK Ceramiche Ghost abk-ghost-26
      Ghost
      676
      fra 24 €/m²
      Lakewood af Ceramica Sant'Agostino
      650
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramica Sant′Agostino Lakewood sant-agostino-lakewood-3Ceramica Sant′Agostino Lakewood sant-agostino-lakewood-1
      Lakewood
      650
      fra 52 €/m²
      Denim af Ceramica Appiani
      621
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Ceramica Appiani Denim appiani-denimCeramica Appiani Denim appiani-denim-1
      Denim
      621
      fra 119 €/m²
      Metro Flair af Villeroy & Boch
      584
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Villeroy & Boch Metro Flair villeroy-boch-metro-flair-1
      Metro Flair
      584
      fra 36 €/m²
      Klif af Ceramiche Atlas Concorde
      561
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10,11
      Ceramiche Atlas Concorde Klif atlas-concorde-klif-4Ceramiche Atlas Concorde Klif atlas-concorde-klif-2
      Klif
      561
      fra 31 €/m²
      Nest af FAP Ceramiche
      542
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      FAP Ceramiche Nest fap-nestFAP Ceramiche Nest fap-nest-4
      Nest
      542
      fra 38 €/m²
      Cottage af Ceramiche Grazia
      516
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramiche Grazia Cottage grazia-cottage-3Ceramiche Grazia Cottage grazia-cottage-1
      Cottage
      516
      fra 42 €/stk
      Urban Jungle af Villeroy & Boch
      515
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 11
      Villeroy & Boch Urban Jungle villeroy-boch-urban-jungle-1
      Urban Jungle
      515
      fra 24 €/m²
      Cementine_Cocci af Ceramica Fioranese
      503
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramica Fioranese Cementine_Cocci fioranese-cementine-cocci-3Ceramica Fioranese Cementine_Cocci fioranese-cementine-cocci-4
      Cementine_Cocci (designet af Silvia Stanzani)
      503
      fra 55 €/m²
      Crackle af Equipe Ceramicas
      500
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Equipe Ceramicas Crackle equipe-crackle-1Equipe Ceramicas Crackle equipe-crackle-2
      Crackle
      500
      fra 29 €/m²
      Felix af Ceramica Del Conca
      482
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      Ceramica Del Conca Felix del-conca-felix-1Ceramica Del Conca Felix del-conca-felix-2
      Felix
      482
      fra 81 €/m²
      Oxidart af Ceramica Sant'Agostino
      469
      gange interiøret blev føjet af brugere til idebog
      R 10
      Ceramica Sant′Agostino Oxidart sant-agostino-oxidart-12Ceramica Sant′Agostino Oxidart sant-agostino-oxidart-7
      Oxidart
      469
      fra 41 €/m²